Тројца малолетници повредени во тепачка во автобус

by Fokus 15:53
15:53

Тројца малолетници денеска се повредени во тепачка што се случила во автобус број 56. Едно од повредените момчиња на возраст од 16 години се здобил со повреди од остар предмет и е пренесен во комплексот клиники „Мајка Тереза“, а другите две момчиња се здобиле со повреди и се пренесени во Градската општа болница „8 септември“.

МВР потврди дека имало нарушување на јавниот ред и мир, а случајот е пријавен околу 13:30 часот.

- Advertisements -

Полициски службеници од СВР Скопје  се излезени на терен и вршат увид. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Поврзани новости