Тортевски: Да се утврди точна квалификација и мотив кај секој осомничен

by fokus 20:23
20:23

Адвокатот Александар Тортевски во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека мора да се утврди точен мотив на секој од осомничените кои денеска беа приведени за настаните на 27 април, како и да се утврди точната квалификација за секој посебно.

-Одредени луѓе биле задолжени да обезбедат 3000 поддржувачи и со тоа да дадат призвук дека народот е револтиран. Не може 20 луѓе да влезат во Собрание и да тепаат. Тогаш полицијата би реагирала и би пукала. А, вака со обезбеден народен призвук, тоа е овозможено, рече Тортевски.

- Advertisements -

Поврзани новости