Судот бара одземање на имунитетот на Василевски, Димовски и Пешевска

by fokus 19:29
19:29

Во Собранието стигнало барање од судот за укинување на пратеничкиот имунитет за Сашо Василевски, Жаклина Пешевска, Љупчо Димовски, јавува ТВ 24, повикувајќи се извори од Собранието.

Според информациите на Телевизијата, во Собранието стигнало уште едно барање, но не се открива за кого.

- Advertisements -

Барањата се адресирани до претседателот на Парламентот, Талат Џафери и ќе ги отвори самиот тој кога ќе се врати од патувањето во Шведска.

Поврзани новости