Тинејџер спасен по 119 часа под урнатините – извлечен со насмевка на лице

by fokus

Шеснаесетгодишно момче е извлечено живо од под урнатините на уништената зграда во турскиот град Кахраманмарас, 119 часа по разорниот земјотрес.

Во драматичните сцени прикажани во живо на CNN Turk, Камил Чан беше извлечен на површина со насмевка на лицето. Се чинеше дека е во добра форма.

Спасувачите рекоа дека го пребарале местото откако го слушнале неговиот глас под урнатините. Камилата ја носеле на носилки кај роднините кои го чекале и го бакнувале.

Поврзани новости