Во текот на утрешниот ден (18 часот), во центарот на Неготино тиквешките лозари ќе протестираат поради ниските цени на грозјето.

Регионалното здружение Тиквешки лозаро овошатари порача на сите лозари да донесат и земјоделска механизација на протестот.

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.