Терористот кој убиваше цивили среде Париз е од Чеченија

by Fokus 11:24
11:24

Терористот кој синоќа изврши  напад со нож во центарот на Париз е роден во 1997 година во руската република Чеченија, соопшти извор од француските судски власти.

Напаѓачот убил 29-годишен маж и повредил уште четири лица во Париз во реонот околу операта.

Терористот  извикувал “Алах Акбар“, откриваат очевидци.

 

Поврзани новости