Утре без струја делови од Аеродром и Кисела Вода

by Fokus 11:37
11:37

Заради извршување потребни интервенции во електросистемот, без струја утре, во периодот од 14:00 до завршување на интервенцијата, ќе бидат корисниците на ул. „Ѓорѓи Капчев“ во општина Аеродром.

  • Од РЦУК информираат и дека без струја во периодот од 08:00 до 12:00 часот ќе бидат корисниците на бул. „Борис Трајковски“ (над Канапе Мебел), како и ул. „1520“ во општина Кисела Вода.

Поврзани новости