Тепачка во штаб на ДУИ

by fokus 18:53
18:53

Во седиштето на ДУИ во Мала речица пред речиси целиот врв на ДУИ вечерта кога пристигнувале резулатите од изборите настанала тепачка, пишува Либертас повикувајќи се на свои извори од партијата.

Според нив, превирањата во раководството на ДУИ настанаа откако партијата изгуби половина од пратеничките места. Незадоволни членови почнале да се расправаат за падот на рејтингот на партијата и набрзо вербалната расправија прераснала во тепачка.

- Advertisements -

Извори на партијата брифираат и дека голем дел од членството на ДУИ врши отпор и не се согласува да се повтори коалицијата со ВМРО-ДПМНЕ.

Поврзани новости