Тепачка на скопската Клиника за Гинекологија

by Fokus 15:10
15:10

Вчера настанала тепачка на скопската Клиника за Гинекологија, информираа од МВР.

Според информациите во полицискиот билтен, вчера во 14,25 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје било пријавено дека во Комплекс клиники “Мајка Тереза“ во Клиниката за гинекологија бил нарушен јавниот ред и мир со тепачка помеѓу Б.С.(51) и С.С.(33) од една страна и А.А.(30) и А.С.(27) од друга страна разменувајќи  си  удари  со раце и  нозе во пределот на главата и телото. Сочинети се четири записници за констатиран прекршок по член 11 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир.

- Advertisements -

Поврзани новости