Седумнаесетгодишник со нож нападнал скопјанец

by Fokus 15:06
15:06

Седумнаесетгодишник со нож му се заканувал на 37-годишен скопјанец, информираа од МВР.

Според полицијата, вчера во 16,30 часот во Скопје, на улица “Димо Хаџи Димов“, 17 годишно лице од Скопје, му упатувал закани по животот на Г.З.(37), по што со нож, се обидел физички да го нападне со ножот. Се преземаат мерки за целосно расчистување на настанот.

- Advertisements -

Поврзани новости