Темелковски за „Фокус“: На 29 октомври очекуваме потврда на победата во Кисела Вода

by fokus 21:17
21:17
Кандидатот за градоначалник за Кисела Вода од СДСМ, Филип Темелковски за „Фокус“ изјави дека во вториот круг очекува да се потврди неговата победа од првиот круг.
-Во вториот круг планираме иста кампања како во првиот. Нашите проекти од програмата и начинот на кој сакаме да ја водиме општината да стигне до секој граѓани на општината. Тоа значи мини средби во секое маало, штандови и посета на домаќинствата од нашите активисти, рече Темелковски.
Тој во првиот круг од локаните избори го победи неговиот противкандидат, Јохан Тарчуловски од ВМРО-ДПМНЕ со 1.675 гласа повеќе. Му недостигаа околу 80 гласа за победа во првиот круг.

Поврзани новости