Татко пријавил дека неговата ќерка исчезнала

by Fokus

Дваесетгодишна гостиварчанка вчера исчезнала, информираа од Министерството за внатрешни работи.

Според полицијата, вчера во Полициската станица Гостивар, А.Ф. (42) од Гостивар, пријавил дека на 14.01.2018 година од домот во непознат правец се оддалечила неговата ќерка А.Ј. (20).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Поврзани новости