Таравари: Не давам оставка за да не го растурам тимот

by fokus 18:27
18:27

Министерот за здравство, Арбен Таравари, денеска изјави дека нема да си поднесе оставка од функцијата, иако е кандидиран за градоначаник за Гостивар.

-Кабинетот функционира беспрекорно. Има заменик министер, има државен секретар, кабинетот има проекти кои течат беспрекорно. Сега засега нема да дадам оставка, сметаме дека вака ќе функционираме и вака ќе продолжиме, има одредени проекти кои мора да течат. Да се растури сега тимот не би било коректно, мислам дека функционира добро. А по изборите, кога ќе ја преземам градоначалничката функција, ќе најдеме еден адекватен човек, за тимот да продолжи со работа, рече Таравари.

- Advertising -
"

Тој додаде дека за време на изборната кампања нема да користи ниту друг ресурс од Министерството за здравство и дека на изборите сигурно ќе победи.

Поврзани новости