Талат Џафери во обвинителството ќе сведочи за крвавиот четврток

by fokus 10:04
10:04

Претседателот на Собранието Талат Џафери денеска напладне во Основното јавно обвинителство ќе даде исказ за случувањата на 27 април кога група демонстранти упаднаа во законодавниот дом и нападнаа пратеници.

Досега искази за насилството дадоа неколку пратеници од новото собраниско мнозинство. Повикани се и двајца пратеници од ВМРО-ДПМНЕ.

- Advertisements -

Поврзани новости