Тачи: Груевски и Ахмети не можат да ги повторуваат изборните нерегуларности

by Фокус 14:37
14:37

Претстојните парламентарни избори во Македонија ќе бидат ставени под рентген на меѓународната заедница, изјави лидерот на ДПА Мендух Тачи по средбата европратениците Иво Вајгел, Кнут Флекенштајн и Едуард Кукан.

– ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ немаат можност да ги повторуваат нерегуларностите од минатите избори – рече Тачи.

- Advertisements -

 

 

Поврзани новости