Свлечиште на патот Македонски Брод- Самоков, сообраќајот во прекин

by fokus 19:27
19:27

Поради свлечиште на патниот правец Македонски Брод – село Самоков, кај автобуската постојка за село Девич, сообраќајот е во прекин, информираат од Авто-мото сојузот на Македонија.

Сообраќајот на државните патишта, посочуваат од АМСМ, се одвива по суви коловози.

- Advertisements -

Поврзани новости