Светски познатиот диџеј Авичи пронајден мртов

by fokus 20:06
20:06

Шведскиот диџеј, 28-годишниот Тим Берглинг, познат како Авичи бил пронајден мртов во Оман, објави неговиот менаџер.

-Фамилијата е скршена и ги замолуваме сите да го почитуваат нивното право на приватност во овие тешки времиња. Повеќе изјави нема да бидат дадени, рече менаџерот.

- Advertisements -

Нема повеќе информации за тоа како настапила смртта кај младиот диџеј.

Поврзани новости