Судот определи 30 дневен притвор за Горан Грујоски

by Фокус

Од неофицијални судски извори дознаваме дека на началникот на петтата управа Горан Грујоски му е определна мерка од 30 дена притвор. Се чека официјализирање на одлуката.

Поврзани новости