Страшна сцена пред дербито Црвена Ѕвезда-Партизан: Хулигани со шипки ги чекаат ривалите

by Fokus

Пред вечното дерби меѓу Црвена Звезда и Партизан во српските медиуми се појавија фотографии од хулигани кои со шипки ги чекаат противничките навивачи.

Фотографијата ја споделиле на „Србијалајв-Белград“ на Инстаграм, а засега не се откриваат повеќе детали за тоа чии навивачи се наоружани пред дербито.

Поврзани новости