Ставрески: Пушти инспекција во Марди, свртеле со Љубе или Љупчо

by fokus 15:55
15:55

Во екот на изборната кампања во 2011 година, министерот Зоран Ставрески од Миле Јанакиески бара да испрати инспекции во фирма Радовиш бидејќи  им свртеле грб  на ВМРО-ДПМНЕ.

-Да пуштиш контрола во Марди во Радовиш, обавезно трудова инспекција. Им помагавме а сега се свртиле со Љубе или со Љупчо, незнам, му вели револтирано Ставрески на Јанакиески, тогашниот шеф на изборната кампања на ВМРО- ДПМНЕ.

- Advertisements -

Ова е уште една од бомбите која денеска беше објавена во случајот Титаник.

Поврзани новости