Средба на Заев и Мицкоски во 14.30 во Влада

by fokus 14:28
14:28

Премиерот Зоран Заев и претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во 14:30 часот ќе имаат средба во Владата. Kако што најавија од Владата за средбата ќе информираат преку соопштение.

Средбата доаѓа по барањето на Мицкоски.

- Advertisements -

Поврзани новости