Спречен пожар од неонка во Археолошкиот музеј

by fokus 19:33
19:33

Попладнево во Археолошкиот музеј на Македонија беше спречен пожар, откако противпожарни екипи интервенираа поради опожарена неонка во подземна просторија на Музејот што предизвикала зачадување.

Командантот на Територијалната противпожарна единица на Град Скопје, Ѕвонко Томевски, изјави дека интервенирале со четири возила и 14 пожарникари, бргу го локализирале и целосно го ликвидирале пожарот. Томевски рече дека не е причинета голема материјална штета.

- Advertisements -

Поврзани новости