Според МВР, редакцијата на Плусинфо е оштетена за 6.530 евра

by Фокус 12:35
12:35

Од Министерството за внатрешни работи денеска информираа за кражбата што вчера беше извршена во редакцијата на Плусинфо.

„Засега непознат сторител со употреба на тврд подесен предмет насила ја отворил балконската врата од една од канцeлариите на Здружението „Член 16“ лоцирано, пишува во денешниот билтен на МВР.

- Advertisements -

Според МВР, откако крадецот влегол внатре по извршеното пребарување одзел пет компјутери, еден фотоапарат, еден објектив, две видео-камери, два мобилни телефона и еден ранец, со што според пријавата, се стекнал со противправна имотна корист од околу 6.530 евра.

Од МВР додаваат дека полицијата извршила увид и работи на расчистување на случајот.

Поврзани новости