Спасовски: Ќе го спречиме секој обид за изборни измами

by fokus 17:54
17:54

Опозициските министри се вратија во преодната Влада, која предмалку беше изгласана во Собранието.

-Од денеска, ние, министрите и дополнителните заменици-министри од СДСМ, ќе бидеме очите на граѓаните во владата – вети новиот министер за внатрешни работи, Оливер Спасовски.

Новиот министер порача и дека неговата партија ќе го спречи секој обид за  изборни или предизборни нерегуларности.

– На 11 декември мора да има и ќе има регуларни избори. Во Македонија ќе има само регуларни избори и никакви поинакви. Затоа сме дел од техничката влада – потенцираше Спасовски.

Поврзани новости