Спасено деветгодишно дете кое паднало во Вардар

by Fokus

Вчера попладне машко дете паднало во водите на реката Вардар а по интервенција на службите, било извлечено и спасено од реката

„На 13.09.2020 околу 14 часот било пријавено дека машко дете паднало во река Вардар помеѓу Камени мост и мост „Око“. Веднаш е интервенирано од страна на полициски службеници од ПС Центар и Интервентната полиција и деветгодишното дете било извлечено и спасено“, велат од МВР

Поврзани новости