Спасени мајка и бебе кои биле 90 часа под урнатините

by fokus

Новороденче и неговата мајка биле спасени од под урнатините во јужна Турција, откако таму поминале околу 90 часа, по разорниот земјотрес.

Бебето, како што информираат медиумите, имало само 10 дена и било спасено од урната зграда во провинцијата Хатај.

Поврзани новости