Советот на обвинители ја презакажа седница за утре

by Фокус 10:25
10:25

Денешната седница на Советот на јавни обвинители, на која денеска се очекуваше да се изберат сите предлози на Катица Јанева за членови на Специјалното јавно обвинителство, е одложена за утре.

Засега нема потврда дали на утрешната седница како точка на дневен ред ќе биде ставен и изборот на тимот на Јанева.

- Advertisements -

Таа доставила допис до Советот за избор на преостанатите седум членови од нејзиниот тим, откако претходно филтерот го поминаа само седуммина од предложените обвинители.

Поврзани новости