Верижен судир на автопатот Неготино-Градско

by fokus 16:08
16:08

Во сообраќајката на автопатот Неготино-Градско учествувале четири возила, информира за МИА портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

Засега нема информации за повредени лица, а повеќе детали се очекуваат подоцна кога ќе биде направен увид.

- Advertising -

Сообраќајот е во прекин од 15 часот, а возилата се пренасочуваат по стариот регионален пат

Поврзани новости