Сончево време, попладне со зголемена облачност

by Fokus

Времето претпладне ќе биде сончево со умерена облачност.

Попладне наместа ќе има зголемена облачност со краткотраен пороен дожд и услови за ретки грмежи.

Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 11, а максималната ќе достигне од 19 до 26 степени.

Во Скопје сончево со умерена, а попладне зголемена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе се спушти до 9, а максималната ќе достигне до 24 степени.

Во следните денови времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди.

Во попладневните часови ќе има локална појава на нестабилна облачност со пороен дожд и грмежи, особено во вторник, кога дневните температури ќе опаднат за неколку степени.

 

 

Поврзани новости