Сончево и топло време, од утре пониски температури

by fokus 09:12
09:12

Времето денеска ќе биде сончево и топло со слаб до умерен ветер од западен правец. Во текот на ноќта облачноста ќе се зголемува.

Утринската температура ќе се спушти на два, а дневната ќе се искачи до 23 степени.

- Advertisements -

Во Скопје слично време, со утринска температура од четири степени, додека дневната ќе биде 23.

Поврзани новости