Колинда во очај, Хрватска како „боксерска вреќа“ за останатите репрезентации

by fokus 09:09
09:09

Ако минатото лето фудбалската репрезентацијата на Хрватска го достигна својот врв и го освои среброто на СП во Русија, периодов „коцкестите“ се како „боксерска вреќа“ за останатите репрезентации и се во сенка на изданијата од пред нецела година.

Хрватите загубија неочекувано на квалификацискиот меч за ЕП 2020, од Унгарија со резултат 2-1, а тоа очигледно и падна тешко на првата дама на оваа земја, Колинда Грабар-Китаровиќ.

Нејзиниот израз на лицето на трибините во Унгарија беше доволен показател дека националниот тим е во мошне лоша форма.

Со овој пораз, тимот на Златко Далиќ падна на четвртото место во групата „Е“, со три освоени бода.

Фото – Сањин Струкиќ, Pixsell

Поврзани новости