Собраниската седница продолжува во вторник

by fokus 10:55
10:55

Тринаесеттото продолжение на конститутивната седница на Собранието, каде што изминативе три недели се зборува за се освен за точката на дневен ред, односно Комисијата за избори и именувања продолжува по велигденските празници.

Платформата на албанските лидери и понатаму е главна тема на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, додека изборот на нов спикер на останатите партии кои се дел од парламентарното мнозинство.

- Advertisements -

За дискусијата по третата точка од дневниот ред на конститутивната собраниска седница остануваат уште 44 пријавени пратеници на ВМРО-ДПМНЕ.

Поврзани новости