Собранието утре ќе избира уставни судии и ќе гласа за законот за јазиците

by Fokus

Собранието утре ќе го одржи продолжението на 27 седница на која не дневен ред се изборот на уставни судии и Предлог-законот за употреба на јазиците.

Во првиот месец од 2018 година закажани се продолженија на шест седници и две собраниски комисии, меѓу нив и за ратификацијата на Договорот со Бугарија, како и обраќањето на генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг.

 

Поврзани новости