Собранието ја усвои потребата Законот за јавно обвинителство да се носи по скратена постапка

by fokus 23:04
23:04

Собранието вечерва за изгласа потребата Предлог законот за јавно обвинителство да се носи по скратена постапка.

63 пратениции гласаа „за“, додекап против беа 32 пратеници.

- Advertising -

Сега Предлог законот треба да помине на собраниската Комисија за европски прашања, па потоа пратениците да гласаат за негово донесување.

Поврзани новости