ВИДЕО: Со песната „Оган да го гори“ запалена фотографија на Заев во Австралија

by fokus

На протестот на иселениците во Австралија за зачувување на уставното име, неколку демонстранти облечени во патриотска облека со знамето на етничка Македонија, запалија слика од премиерот Зоран Заев. Додека ја палеа фотографијата тие се смеејат и ја пеат песната „Оган да го гори“.

Видеото се шири на социјалните мрежи.

Демонстранти од Австралија палат слика од Заев

Publiée par Ana Cukla sur Dimanche 4 mars 2018

 

Поврзани новости