Со концерт во Скопје, Мирослав Илиќ ќе слави половина век кариера!

by fokus

Популарниот српски фолк пејач Мирослав Илиќ (73) доаѓа во Скопје, каде ќе одржи јубилеен концерт. Настанот по повод половина век на естрадата на Илиќ е закажан на 18-ти март во арената Борис Трајковски, а влезниците веќе се пуштени во продажба, со цени од 500 до 1.200 денари.

Организатор на концертот е Балкан Медиа, а пејачот ќе ги отпеел своите хитови од изминатите 50 години пред скопската публика.

Мирослав славеше со концерт во Скопје и 45 години кариера, пред пет години, а пак пред девет години во Скопје одржа заеднички концерт со Адил.

Често пати во интервјуа раскажува дека во Скопје студирал на Електротехничкиот факултет, и имал убави спомени од тие времиња.
Еден период си ја испроба среќата и во политиката и беше кандидат за пратеник на Социјалистичката партија на Србија.

Приватно, долг период е актуелен со аферата за вонбрачниот син Девин, кого не сака да го признае, и покрај тоа што судот во Белград пресуди дека тој е биолошки татко на момчето.

Вики Клинчарова

Поврзани новости