Скршените родители дојдоа во училиштето: Славниот одбојкар и неговата сопруга оддадоа почит на убиената ќерка и на жртвите на маскрот

by Fokus

Една од жртвите на вечрашниот монструозен масакр во основното училиште на Врачар во белград е и ќерката на познатиот одбојкарски тренер Драган Кобиљски.

Кобиљски моментално работи во одбојкарскиот клуб Залау во Романија, а веднаш по добивањето на тажната вест се упатил кон Белград.

Тој денеска на собирот кај училиштето дојде со сопругата. Таа едвај се држеше на нозе, со стискаше сопругот, не можеше да зборува од болка.

Пред училиштето денеска со собраа илјадинци беграѓани да им оддадат последна почит на жртвите од најтрагичниот настан во поновата историја на Србија.

Поврзани новости