Скриена камера ја снимила мајката како се изживува врз тригодишната ќерка

by Fokus

Во Основното јавно обвинителство Панчево денеска на распит била донесена (32) мајка од Панчево, која е уапсена поради сомнение дека три месеци брутално ја малтретирала и тепала својата ќерка која има неполни три години.

Ј.М. била откриена кога нејзиниот сопруг, таткото на детето, се посомневал дека таа ја злоставува нивната ќерка и поставил скриена камера во куќата. Неговите „црни претпоставки“ се оствариле.

Полицијата ја привеле Ј.М.(32), а таа се товари за кривично дело „семејно насилство“.

Се сомничи дека во периодот од декември 2022 до 21 март годинава во семејниот стан во Панчево извршила насилство врз нејзината малолетна ќерка навредувајќи ја, нарекувајќи ја со погрдни имиња, врзувајќи и ги рацете во коритото за хранење деца, а ја исфрлала и на терасата.

Ј.М. доби мерка притвор до 30 дена, за да не влијае врз сведоците и да не го повтори делото останувајќи на слобода.

Српските медиуми јавуваат дека на осомничената и е одредена и психијатриско вештачење.

Таа решила да се брани со молчење.

Поврзани новости