Скопјанка го натепала 15 години постариот сопруг

by Fokus 20:15
20:15

Триесет и тригодишна жителка на Скопје физички го нападнала сопругот, 15 години постар од неа, а тој пријавил во полиција, велат од МВР.

„На 14.05.2022 во 17.00 часот во полициска станица, 48-годишен жител на Скопје пријавил дека во село во скопско бил физички нападнат од неговата сопруга М.К.(33) од Скопје“, соопштија од полицијата.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Поврзани новости