Скопјанец го истепал шурата, а потоа и бабата која се обидела да го одбрани

by fokus

Скопјанка со иницијали А.Д. пријавила во полиција дека вчера во 23.30 часот била истепана од својот зет додека се обидувала да го одбрани својот син.

„На 30.10.2017 година во 23.27 часот во СВР Скопје, А.Д. пријавила дека на ул.„69“ под железничкиот мост на река Вардар, на 29.10.2018 година околу 18.00 часот нејзиниот син Р.Д. бил физички нападнат од неговиот шура А. Е.. Мајката на Р.Д., А.Д. се обидела да го заштити синот, но А.Е. и неа физички ја нападнал. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот“, соопштија од полицијата.

Поврзани новости