СЈО предложи да му се укине притворот на Мијалков и да се замени со куќен притвор

by fokus 13:40
13:40

Специјалното јавно обвинителство пред неколку часа го достави до судот предлогот да му се укине притворот на обвинетиот Сашо Мијалков, и да му се замени со поблага мерка, односно со куќен притвор, потврдија од таму за „Фокус“.

По овој предлог треба да одлучи судот, по што ќе се знае дали Мијалков ќе излезе од затворот во Шутка, како што излегоа и неговите поранешни сопартијци и бизнис партнери кои вчера и денеска го напуштија затворот.

- Advertisements -
Banner NISSAN_Okt_300x250

Со одлука на Апелациониот суд ублажување на мерката доби Орце Камчев, Цветан Панделски и останатите обвинети во предметот „Империја“. Денеска им беше укинат и притворот на Миле Јанакиески и Кирил Божиновски, и заменет со куќен притвор.

М.В.

Поврзани новости