СЈО отвора две нови истраги

by fokus 14:34
14:34

Специјалното јавно обвинителство соопшти дека задутре на прес конференција на јавноста ќе и презентира две нови истраги.

-На 20.10.2016 година со почеток во 11:00 часот во просториите на Јавното обвинителство за гонење на кривични дела поврзани и кои произлегуваат од содржината на незаконското следење на комуникациите ќе се одржи прес конференција на која ќе бидат презентирани две нови истраги, соопштија од Специјалното јавно обвинителство.

- Advertisements -

Поврзани новости