СЈО ќе го презентира извештајот за работата во последните 6 месеци

by Fokus 09:06
09:06

Специјалното јавно обвинителство денеска треба да го објави извештајот за работата во последните шест месеци.

Извештајот во текот на денот треба да му биде предаден на претседателот на Собранието Талат Џафери и до претседателот на Советот на јавни обвинители, по што треба да биде закажана и собраниска седница.

- Advertising -

Претходно, СЈО поднесе 17 обвиненија за 18 предмети против вкупно 94 физички и седум правни лица. Во сите тие обвиненија се најдоа од највиското раководство на ВМРО-ДПМНЕ.

Поврзани новости