ВМРО-ДПМНЕ: Додека војниците чекаат нова опрема, Шекеринска троши 5.000 евра на грицки

by Fokus 00:09
00:09

Набавки на лешници и фрлање пари за вработување на партиските послушници, наместо подигнување на стандардот на вработените во одбраната и брзиот влез во НАТО кој го ветуваа, вратија од ВМРО-ДПМНЕ на пресот на министерката за одбрана Радмила Шекеринска.

– Ова е катастрофалниот резултат од 100 дневното расипништво на Радмила Шеќеринска во Министерството за одбрана.Шеќеринска троши без усул и само за набавка на апетисани одвојува 5.000 евра од парите на граѓаните. Додека граѓаните со 5.000 евра годишно хранат цели фамилии Шеќеринска истата таа сума ја троши на грицки – реагираат од ДПМНЕ.

- Advertising -

Поврзани новости