СЈО: Дел од повиканите на распит испратија известување дека не можат да дојдат

by Fokus 11:53
11:53

Специјалното јавно обвинителство најави дека во наредниот период се повикани повеќе лица кои треба да дадат искази, но сепак дел од нив нема да се појават на закажаните термини, објави Академик.

Како што информираат од СЈО, дел од повиканите лица кои не се јавиле на поканите испратиле известувања за причините за нивното нејавување.

„Имајќи го предвид наведеното, ќе бидат испратени нови покани со кои ќе бидат определени нови термини за сослушување“, велат од СЈО.

 

Поврзани новости