Симона Угриновска назначена за в.д. директор на МНТ по оставката на Дац

by fokus

Министерството за култира ја назначи Симона Угриновска за в.д. директор на МНТ, соопшти денеска министерот за култура, Роберт Алаѓозовски. Назначувањето доаѓа по оставката на Драган Спасов Дац, кој минатата недела во алкохолизирана состојба предизвика сообраќајна несреча во која управувајќи возило БМВ удри девојка на велосипед.

Угриновска досега работеше како организатор и продуцент во МНТ.

Поврзани новости