Силувано 15-годишно девојче во Скопје

by fokus

Петнаесетгодишно девојче било силувано од 20- годишен маж, во скопската населба Шуто Оризари.

-Вчера во 16.40 часот во Полициската станица Чаир, Д.Љ. пријавила дека истиот ден околу 09.00 часот, З.А. (20) години од населба Шуто Оризари извршил полов напад врз нејзината 15-годишна ќерка. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од МВР.

Поврзани новости