Силјановска: Дол и Курц застанаа зад нас, тоа е силен европски ветер

by fokus 20:22
20:22

Претседателската кандидатка на ВМРО-ДПМНЕ, Гордана Силјановска Давкова на вечерашниот митинг во Кратово рече дека имаат силна европска поддршка.

-Како што знаете, претседателот на Европската Народна Партија, господинот Жозеф Дол застанува зад нас, тоа го вети во Брисел. Пред него тоа го стори господинот Себастијан Курц, навистина е тоа европски силен ветар во нашите едра, реформски, во нашите опозицски едра, во нашите изборни едра, она што доаѓа на 21 април и на 5 мај, рече Силјановска.

- Advertisements -

Поврзани новости