Силјановска до Османи: 61 пратеник не ги исклучува заедниците, туку ги исклучува криминалците од ДУИ

by fokus

Кандидатката за Претседателка на Македонија Гордана Силјановска – Давкова денеска одговори на прозивката од противкандидатот Бујар Османи преку социјалната мрежа Твитер.

„61 пратеник не ги исклучува заедниците, бидејќи сите системски закони се носат по Бадентер, туку ги исклучува криминалците од ДУИ, кои се спремни да продадат се, за да си ја зачуваат фотелјата и да продолжат да уценуваат, мислејќи дека така ќе се спасат од одговорност за криминалот и штетата што и ја нанесоа на државата, напиша Силјановска.

Поврзани новости