Силјановска-Давкова влезе во „Вила Водно“

by Fokus

Претседателката Гордана Силјановска Давкова пристигна во вилата „Водно“ каде што ја пречека сега веќе поранешниот шеф на државата Стево Пендаровски.

Со тоа таа и официјално ја презеде функцијата која ќе ја извршува во следните пет години.

Поврзани новости